Renkantis žaislus mažiems vaikams svarbu atkreipti dėmesį į jų saugumą, tvirtumą ir patikimumą. Parduotuvėje vaikoprekes.lt pateikiami žaislai yra patikrinti ir kokybiški – pagaminti iš saugių naudoti medžiagų, kurios nekenkia ir nesidėvi net jas kramtant ar dedant į burną.
Renkantis žaislus svarbu atkreipti dėmesį į vaiko amžių, kadangi skirtingais mažų vaikų vystymosi periodais jiems būtini skirtingi žaislai, atsižvelgiant į atitinkamus, pagal vaiko amžių numatomus vystymosi kriterijus. Papildomai turite atkreipti dėmesį ir į kiekvieno vaiko raidą – visi vaikai skirtingi ir rekomenduojamas amžius priklauso nuo vaiko gebėjimų, jo smalsumo ir vystymosi tempo. Ne visada rekomenduojamas amžius yra rodiklis, tačiau dažnais atvejais jis puikiai padeda vadovautis renkantis tam tikrą produktą. Neretai, pagal paties vaiko raidą ir intelektą rekomenduojamą amžių galima pailginti arba sutrumpinti dar šešiais mėnesiais. Kaip pavyzdys – jei vaiką skatinsite domėtis konstruktoriais net kai jam dar tik aštuoni mėnesiai jis puikiausiai žais su produktais rekomenduojamais nuo 12 – 14 mėnesių. Papildomai vaikui suteikiant galimybę domėtis žaislais, skirtais kiek vyresniems suteikiate galimybę pažangesniam intelekto vystymuisi, ruošiate vaiką ateičiai greičiau.
Trijų – šešerių metų vaikai turi žymiai geresnę koncentraciją ir gali efektyviau sutelkti savo dėmesį į vieną užsiėmimą. Įprastai tokie vaikai daug klausinėja, mėgsta eksperimentuoti su įvairiais daiktais, lavinti savo besivystančius fizinius gebėjimus. Tokiame amžiuje atsiranda pilnas gebėjimas žaisti su kitais draugais kartu su noru pirmauti ir nepralaimėti. Darželinukai ir ikimokyklinukai su draugais geba žaisti paeiliui ir dalintis užsiėmimais vienas po kito.
Vaikams nuo trijų metų amžiaus ypač tinka užsiėmimai su lengvų problem sprendimu – dėlionės su 12 – 20 detalių, įvairūs ir sudėtingi blokai, konstruktoriai ir detalės, kuriuos jie jungia ir derina tarpusavyje. Vaikams vis dar patinka spalvos ir skirtingi objektai taigi tokiame amžiuje jie mėgsta rinkti ir rūšiuoti įvairias ir gausias objektų kolekcijas. Tam tinka žaislai su daug skirting komponentų, kurie skiriasi spalvomis, dydžiu, aukščiu, forma.
Tokiame amžiuje taip pat tinka sudėtingesni žaislai imituojantys suaugusiųjų veiklą – žaisliniai baldai, virtuvėlės, buitinė technika, sudėtingus objektus leisiantys atkartoti žaislai, blokai ir kaladėlės. 3 – 6 metų amžiaus vaikai mėgsta aprengiamas lėlės, lėlių namus, smėlio bei vandens žaislus.
Nuo 36 mėnesių atsiranda galimybė naudoti įvairesnes piešimo ir kūrybos priemones – pieštukus, kreideles, flomasterius, kitus kūrybinius žaislus piešimui, lipdymui ir kūrimui. Tam tinka ir vaikiškos žirklės, guašas, kiti saugūs dažai. Tokiame amžiuje vaikai gali kurti ir iš medžiagos skiautelių, groti įvairiais, sudėtingesniais žaisliniais instrumentais kaip gitaros, būgnai, sintezatoriai ir pan.
Nuo 3 metų amžiaus tinka ir sudėtingos vaikiškos knygos bei pasakos, su daug paveikslėlių, muzikos ir kiti grotuvai, įvairūs žaidimai – elektroniniai ir stalo, įtraukiantys vieną arba daugiau žaidėjų. Vaikai mėgsta varžytis su tėvais ir draugais (aišku dažniausiai jiems reikėtų nusileisti).
Tokiems vaikams tinka įvairūs triratukai ir kiti žaislai judėjimui. Sodo nameliai, tuneliai ir kiti judėjimą bei landžiojimą skatinantys daiktai. Vaikams svarbu lavinti raumenis – galima pasitelkti vaikišką sporto inventorių – spardymui, mėtymui, daužymui, jiems svarbu išsilieti, panaudoti savo raumenis ir energiją – pradedant kamuoliais baigiant žaislinėmis bokso kriaušėmis.
Nuo trijų metų amžiaus vaikai pradeda domėtis ir dar daugiau imituotų žaislų – jiems puikiai tinka žaisliniai įrankiai, darbo stalai ir kiti žaislai leidžiantys montuoti bei imituoti darbą.
Darželinukai ir mokyklinukai ima domėtis ir rimtesniais žaislais – trasomis, mašinėlėmis ir technika, ypač valdoma nuotoliniu būdu, jie geba mokytis jas valdyti patys.
Kuo vaikas mažesnis tuo jis mažiau supranta, tuo mažiau savisaugos instinkto turi. Ypač mažiausiems vaikams, iki vienerių, dvejų metų amžiaus, kuomet žaislai yra ne tik čiupinėjami bet ir kramtomi – tėvams svarbu sekti žaislo nusidėvėjimą.
Net ir iš aukštos kokybės plastiko pagaminti žaislai gali dėvėtis. Jei žaislas sulūžo ir jame atsirado aštrių detalių – žaislo iš viso nebegalima naudoti. Lygiai taip pat rekomenduojame nebenaudoti ir pakeisti nauju žaislą, kur pastebite, jog pradeda dilti ir blukti dažai.
Renkantis žaislus ypač mažiems vaikams būtina atkreipti dėmesį į jų formą – ar jie minkšti, ar neturi aštrių kampų. Papildomai rekomenduojame atsižvelgti į tai ar žaislai lengvai prižiūrimi – valomi ir plaunami.
Tikimės, kad vadovaudamiesi vaikoprekes.lt patarimais išsirinksite mėgstamiausius ir naudingiausius žaislus savo atžaloms. Linkime, kad šie žaislai suteiktų vaikams ne tik džiaugsmo ir užsiėmimo valandų bet visuomet išliktų saugūs ir lavinantys, auginantys naują kartą!